femija i braktisur

Poezi: Perse me braktise o Nene..

Nene, sa vend ke tek une nene Por sa shume ke te Krijuesi im Perse me braktise o nene ? Perse me le ne harrim? Sa do te doja o nene Qy ...
  mos u beso

  Asnjehere mos i beso atyre qe te genjyen dhe asnjehere mos i genje ato qe te besuan

  Asnjehere mos i beso atyre qe te genjyen dhe asnjehere mos i genje ato qe te besuan ...
  1. elnisa: me pelqejne shume theniet qe shkruhen poshte figu ...
  ILACI I VERTETE!

  Ilaci i vertete

  Mjeku tundi kokën i dëshpëruar. Pacienti i tij nuk jepte shenja përmirësimi. Që prej 10 ditëve tashmë, plaku nuk reagonte ndaj ilaçeve. ...
   602069_10202017700505110_2100086231_n

   Luani rri i heshtur, qeni leh pa ndare

   A s’e sheh që luani rri i heshtur , por nga ai te gjithë janë të frikësuar , e qeni leh pa ndalë por prapë është i përçmuar . ...
    si une

    Nese do perpiqem te jem si nje tjeter, kush do te jete si une

    “..Nëse do përpiqem të jem si një tjetër, kush do të jetë si unë..?! “ ...
     njerezit

     Njerezit janë si qelqi, kur ka diell shkelqejnë, por ne erresire..

     ..Njerëzit janë si qelqi,kur ka diell shkëlqejnë.. por në errësirë, tregojnë bukurinë e tyre vetëm kur kanë një dritë brenda.. ...
      degjo para se te flasesh

      Degjo para se te flasesh..

      “ Dëgjo para se të flasësh, mendo para se të veprosh, prit para se të gjykosh, provo edhe njeherë para se të heqësh dorë..” ...
       58145519_1272018786_39

       Mos humb kohen me keta persona

       Mos humb kohe me ata persona qe e nuk vleresojne kohen kur jane me ty ...
        gjerat e bukura

        Jeta eshte e mbushur plot me gjera te bukura..

        Heren tjeter kur te numerosh gjerat e bukura, mos harro dhe veten tende!! ...
         Load More